Шановні колеги,

Оголошується набір статей до чергового номеру фахового в галузі політології журналу (категорія «Б») «Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 22. Політичні науки та методика викладання соціально-політичнихдисциплін».

З організаційних питань просимо звертатися за електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">sj.politicalsciences@gmail.com

Якщо хочете розвивати країну робіть акцент на більше бюджетне асигнування в добробут та освіту населення, - президент Інституту політичних досліджень в Японії (IPSJ), професор Рей Сіраторі.

IMAG541024 листопада 2015 року Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова вже в друге в році відвідав знаний учений-політолог,  дослідник у галузі теорії демократії, президент Інституту політичних досліджень в Японії (IPSJ), професор Рей Сіраторі. За сприяння керівництва Інституту політології та права Б. І. Андрусишина та голови кафедри політичних наук  О. В. Бабкіної,  викладачі та студенти інститутів іноземної філології та кафедри політичних наук, були ознайомлені з особливостями після воєнної політичної трансформації Японії.

Професор Р. Сіраторі протягом фактично 1,5 годинної лекції акцентував увагу слухачів зустрічі на важливих для його країни, особливостях трансформації Японії після Другої світової війни. Сучасні тезиси поважного професора політології навіть сьогодні у вирії непересічних військових подій на українському Донбасі зберігають свою актуальність для українців.

Власне проф. Сіраторі зазначив, що після Другої Світової війни, Японія по-перше, по Конституції не мала права на організацію наземних та морських воєнних сил, а по-друге, за його словами «Японія пощастило, що США взяло її під свою «безпекову парасольку»; по-третє, сама Японія вирішила акцентувати всі свої зусилля на утвердження справжньої демократії, на відміну від країн сусідів – Кореї та Філіппін.

Важливою деталлю промови проф. Рея Сіраторі були тезиси  присвячені висвітленню моделями розвитку Японії, які були чинні до і після Другої Світової війни. Зокрема він стверджував, що до моделі розвитку його батьківщини входять загалом чотири компоненти: багатство, державний устрій, НТР та мілітаризм. Різниця довоєнної і після воєнної моделі розвитку Японії полягає у пріоритетності в державному розвитку акцентів  щодо НТР та мілітаризму. Так, в довоєнні та військові часи Японія використовувала модель за якої левова частка державних фінансів інвестувалися в сприяння мілітаризму та воєнщини, а от вже після поразки в другій Світовій війні Японія змінила трансформаційний курс, зробивши пріоритетом НТР, державний устрій,  а вже потім мілітаризм. Відповідно й до сьогодні японський уряд притримується курсу розвитку країни і послаблення асигнувань бюджету на армію.

Хоча, що цікаво, професор Сіраторі звернув увагу, що треба пам’ятати про наступну диспропорцію - або держава вкладає інвестиції в добробут громадян країни або у виробництво, тут має місце пріоритет. Що ж стосується питань державних інвестицій в сфери, що складають основу моделі розвитку, тієї ж Японіє, то за словами японського політолога, асигнування бюджету країни на освіту, НТР та добробут населення має складати від 30% від загалу.

На звершення, професор Рей Сіраторі висловив побажання Україні, зокрема звернув увагу, що по-перше, Україні варто системніше апелювати по усесторонню допомогу у світової спільноти, а по-друге, Світ має зрозуміти, що в Україні є чинна демократична влада, яка здатна на проведення реформ. Лише в такому разі, світ буде готовий сприяти Україні у вирішення її поточних державних викликів.

IMAG5411

фотоархів кафедри політичних наук

Опитування

Шановні студенти! Що найбільше приваблює вас у навчально-виховному процесі, організованому кафедрою політичних наук?

Високий фаховий рівень викладачів - 28.6%
Дружня, тепла атмосфера навчання - 32.9%
Використання нетрадиційних та інтерактивних методів навчання - 10%
Надзвичайно нерозвідана і притягуюча глибина найцікавішої науки в світі - політології - 28.6%